יום גולדמן 2016
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
יום גולדמן
יום גולדמן הראשון
באחד באפריל, ביום שישי הקרוב, תיחגג יצירתו של יעקב שבתאי במסגרת "יום גולדמן", אירוע ביוזמתם של עודד כרמלי ודוד ניאו בוחבוט - ראשיתה של מסורת מקומית ברוח בלומסדיי. בין משתתפי האירוע: עדנה שבתאי, דרור בורשטיין, נוית בראל, שמעון אדף, אריק גלסנר, חגי ליניק, ניר ברעם. ספרי שבתאי יימכרו בהנחה לפני ובמהלך המופע של השעה 14:00.
example
זיכרון דברים
זיכרון דברים: הפתיחה
"אביו של גולדמן מת באחד באפריל, ואילו גולדמן התאבד באחד בינואר, ודווקא בשעה שנדמה היה לו שהנה, בכוח ההינתקות וההתכנסות, נפתח לו עידן חדש והוא מצא לעצמו ראשית תיקון"...

'זיכרון דברים' הוא הרומאן היחיד שהספיק שבתאי לפרסם בחייו הקצרים. ב-2007 הוא נבחר למקום הראשון ברשימת ספרי הפרוזה הטובים ביותר שנכתבו מקום המדינה.
example
סוף דבר
הרומאן האחרון
בשנות חייו האחרונות כתב שבתאי את 'סוף דבר' ולא הספיק לפרסמו. "זאת הצוואה שלי", נהג לומר לאשתו, עדנה שבתאי, והיא השלימה את מלאכת עריכת הספר לאחר מותו. גיבור הרומאן, מפסגות הספרות העברית, הוא מהנדס תל-אביבי באמצע שנותיו שנתקף בהכרה פתאומית שנעוריו חלפו לבלי שוב והם פונים אל הבליה והמוות.
עכשיו במועדון כל הפרוזה של שבתאי במחירים מיוחדים, עד ה-5 באפריל.
example
קרקס בתל-אביב
פניני ספרות
"סיפורים אלה מחזירים אותנו אל תל אביב הישנה והקטנה, אל התכלת הצלולה, אל המכולות השכונתיות האינטימיות, אל החולות המוזהבים... אך מעבר לנוסטלגיה מחזיר אותנו הספר, קודם כל, אל כישרונו של שבתאי הצעיר... סיפורי 'קרקס בתל-אביב' צבעוניים, עליזים ושזורים במוטיבים סוריאליסטיים ופנטסטיים... ספר נפלא".

דפנה שחורי ממליצה על 'קרקס בתל-אביב'.
example
הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
example
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978