www.phibroisrael.com

שלום ,

בני חסון
הזוכה בארוחת ערב זוגית
מבין העונים נכונה על שאלון הסופגנית.


בחדשות
- מוצרים חדשים בשיווק פיברו - אמפרוסול והלאמיד.
- עקת חום בעופות - התמודדות העוף ואמצעים להקלה על התופעה.
- ורג'יניאמיצין ועקת חום - ®Stafac 
- לשיפור ביצועי הגדילה גם בעקת חום.
- דלקת מח בתרנגולי הודו - חשיבות אופן ביצוע החיסון להגנה מפני המחלה.
- הדברת זבובים - עקרונות ותכשירים להשגת תוצאה אופטימאלית.
לפרטים לחץ כאן.
- כנסים -
לרשימת הכנסים הקרובים בארץ ובחו"ל
לחץ כאן.


חדש בפיברו

אמפרוסול הלאמיד 
תכשיר על בסיס כלור פעיל, המותווה לחיטוי מבנים, מדגרות,
ביצי רבייה, מי שתיה, ברכות דגים ריקות וציוד חליבה. בעל פעילות מהירה מאוד בקטילת חיידקים, פטריות ונגיפים כולל נגיפי ריאו הנחשבים עמידים ביותר לתנאי הסביבה.
לפרטים לחץ כאן.

תכשיר אבקה מסיסה המכיל אמפרוליום 20%, מיועד
למניעה וטיפול נגד מחלת הקוקסידיוזיס. התכשיר מותווה לשימוש בתרנגולות וטלאים. בתרנגולות משמש
כקוקסידיוסטט, לטיפול אולטימטיבי בהתפרצות קוקסידיוזיס בפרגיות קלות. 
בטלאים ניתן כמניעה וטיפול החל מגיל יום, דרך מי השתייה ואבקת החלב. לפרטים לחץ כאן.עקת חום בעופות

עקה (סטרס) הינו מצב של הכבדה על בעל החיים. לכל בעל חיים מנגנון יעיל לטיפול מיידי במצבי סטרס. הפעולות האוטומטיות שמבוצעות ע"י הגוף טובות לזמן קצר, אך כשמצב ההכבדה נמשך לאורך זמן, עלולים להיגרם נזקים לגוף. לכל בעל חיים יש תחום טמפרטורת סביבה (בשילוב עם לחות יחסית) המשתנה עם הגודל והגיל, בו הוא מרגיש הכי נוח = התחום הטרמונטרלי (ראה תרשים מצורף). בפטמים בוגרים תחום הנוחות נע בין 18-25 מעלות צלזיוס. מעבר לכך, העוף צריך להשקיע (לבזבז) אנרגיה  לקירור הגוף. המנגנונים לקירור הגוף כוללים: אבדן חום יבש, איבוד פאסיבי מהעור והלחתה. עיקר וויסות החום מתבצע ע"י הלחתה הגורמת לסדר התהליכים הבא: איבוד פחמן דו חמצני, הבססת הדם
(Respiratory alkalosis), איבוד אלקטרוליטים (אשלגן) בשתן, פגיעה במנגנון שמירת מאזן הנוזלים בתאי הגוף, ירידה בביצועים והתייבשות עד מוות. בצפי לעקת חום יש לוודא הפעלה יעילה של כל מנגנוני הצינון הקיימים במבנה וכן ניתן להוסיף דרך המים תכשירים שיסייעו לעוף בהתמודדות: ויטמין C הממתן את מנגנון הסטרס, בטאין המסייע לאצירת הנוזלים בתאי הגוף ואלקטרוליטים להשלמת החסר שעלול להיווצר. למידע בנושא סטרס החום לחץ כאן.


ורג'יניאמיצין ועקת חום
על מנת לשמור על רווחיות כלכלית בגידול המסחרי של הפטם, יש למזער עקות הנגרמות ע"י מזג האוויר, גורמים ביולוגיים, תזונה וממשק. אולם, לעיתים, מצבי עקה הינם בלתי נמנעים, לכן, על המגדל להיות מוכן להתמודד בהצלחה עם גורם העקה כדי למזער
את הנזק הכספי.
עקת החום היא חלק מתנאי הגידול בישראל. עופות רגישים במיוחד לעקת חום שכן ייצור החום המטבולי שלהם עולה עם הגדילה, בעוד יכולתם לכלות את החום קטנה. השפעת עקת החום באה לידי ביטוי בירידה בתוספת המשקל, ירידה בצריכת המזון, פגיעה בנצילות מזון ועלייה בשיעור התמותה.
®Stafac הינו תוסף מזון, המסייע לעופות לשפר את ביצועי הגדילה, גם בתנאים של עקת חום וצפיפות גבוהה.
במצגת המצורפת, מובאים סיכומי ניסויים שבוצעו בארץ ובעולם, בתנאי עקת חום וצפיפות, ובהם מוכחת יעילותו של Stafac  בשיפור ביצועי הגדילה של הפטמים. למידע נוסף לחץ כאן.


דלקת מח של תרנגולי הודו TE

מחלת ה- TE הינה מחלה עונתית המופיעה בעיקר בעונות מעבר ובקיץ. המחלה פוגעת בתרנגולי הודו מעל גיל 5 שבועות, כאשר מרבית המקרים מופיעים בין 10 ל 20 שבועות. התמותה נעה בדרך כלל בין 30%-5% אך ישנם מקרים של למעלה מ 50% תמותה בהם הנזק הכלכלי קשה ביותר. הסימנים הקליניים של המחלה כוללים: רביצה, חוסר שיווי משקל, סימנים עצביים עם שיתוק חלקי של הצוואר והרגליים ותמותה מוגברת. אבחון המחלה מתבסס על סימנים קליניים, בידוד וזיהוי הנגיף, PCR והוכחה סרולוגית, עקב עלייה ברמות הנוגדנים למחלה. מניעת המחלה מתבססת בעיקרה על חיסון בתרכיב מסחרי חי, אשר פותח בשנות ה- 70 על ידי פרופסור ינקונסקו מהמכון הוטרינרי. בעשור האחרון אנו עדים לשלושה גלים של התפרצויות בשנים 2003, 2008 והגדולה ביותר בשנת 2010. שתי ההתפרצויות האחרונות מאופיינות בכך שהרבה אירועים התרחשו בלהקות מחוסנות.

כייל הנוגדנים כנגד המחלה נמצא בקורולציה טובה מאוד לרמת ההגנה ובבדיקת להקות שחוסנו ניתן לראות כי אחוז ניכר מהפרטים בלהקה איננו מחוסן כראוי. בחינת הסיבות האפשריות לכשל חיסוני ממקדת את עיקר הבעיה בצורת ביצוע החיסון.
למידע נוסף לחץ כאן.

www.phibroisrael.com


דיוור אלקטרוני באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך