מידעון מרכז מציל"ה מספר 9 - ניסן תשע"ב - אפריל 2012


שלום לידידי מרכז מציל"ה – המרכז למחשבה ציונית,יהודית, ליברלית והומניסטית.

מרכז מציל"ה ממשיך את פעילותו מתוך מאמץ להרחיב את אופן והיקף הפעילות באופן שיאפשר השפעה והטמעה של הערכים והרעיונות אותם אנחנו מקדמים בקרב מקבלי החלטות ומעצבי דעת קהל במדינת ישראל ובקהילות היהודיות מחוץ לישראל.

אנחנו עמלים בימים אלו על כתיבת של ניירות עמדה שונים, ביניהם גם כאלה המשיקים או נגזרים מהדיון הציבורי בחוק האזרחות כמו נייר עמדה בנושא נישואין וגירושין במדינת ישראל אשר נמצא כרגע בתהליכי עבודה מתקדמים ואשר אנחנו מקווים לפרסם בתקופה הקרובה.

קיבלנו לאחרונה מספר התחיבויות משמעותיות לתמיכה בפעילותנו בזמן הקרוב, התמיכה אותה אנחנו מקבלים מייצרת אצלנו מחויבות הולכת וגדלה לבצע עבודה משמעותית ואפקטיבית ואנחנו ממשיכים ביתר שאת בפעילות חשובה זו של בניית בסיס כלכלי איתן להמשך פעילותנו. 

כרגיל,  נמשיך לעדכן אתכם לגבי התקדמות הפעילות שלנו ואנחנו מעוניינים גם לשמוע מכם. אל תהססו לפנות אלינו עם כל הצעה, רעיון או שאלה.

בברכת חג חירות שמח!

עופר גלנץ

ofer@metzilah.org.il

מרכז מציל"ה
נוסד בשנת 2005 על מנת להתמודד עם הנטייה הגוברת בקרב ישראלים ובקרב יהודי התפוצות להטיל ספק בלגיטימיות של לאומיות יהודית, ובמידה שבה היא מתיישבת עם ערכים אוניברסליים.

אתר אינטרנט חדש למרכז מציל"ה

מרכז מציל"ה השיק אתר אינטרנט חדש ומעודכן. האתר ימשיך לשמש כערוץ מרכזי להפצת פרסומים, מאמרים ומידע אחר הרלוונטי לפעילות מרכז מציל"ה. בעתיד אנחנו מתכננים גם השקה של "פורטל ציונות" אשר יעסוק בסוגיות מרכזיות הקשורות לתנועה הציונית. 

לאתר של מציל"ה ניתן לגשת כרגיל דרך הכתובת: www.metzilah.org.il וכן גם דרך www.tzionut.org.il


בעלי תפקידים חדשים במרכז מציל"ה

טלי ליפשיץ, שריכזה את פעילות מרכז מציל"ה בשנתיים האחרונות, החליטה לעבור לתפקיד מאתגר בסוכנות היהודית. אנחנו מודים לטלי מקרב לב על תרומתה המשמעותית למציל"ה ומאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה.

נעמה רוזנפלד סרוסי החליפה את טלי ואחראית על  תכנון והקמת מערך השותפויות של מרכז מציל"ה עם ארגונים וגופים נוספים.  

נעמה בעלת ניסיון רב בניהול שותפויות ובניהול פרוייקטים במגזר השלישי.

הרחבת הפעילות של מציל"ה מחייבת אותנו לשים דגש משמעותי יותר על אופן ניהול פעילות המחקר והתוכן.
ד"ר דורון שולצינר הצטרף למרכז מציל"ה כמנהל אקדמי  וירכז את פעילות המחקר והכתיבה כמו גם את האספקטים האקדמיים של מרכיב ההשפעה בתוכנית העבודה שלנו.  

ד"ר  שולצינר מתמחה בנושאים של פוליטיקה ישראלית והסכסוך הישראלי ערבי.  פרסם את הספר "נאבקים להכרה: הדחף הפסיכולוגי לקדמה דמוקרטית" וכן מאמרים נוספים על הדמוקרטיה בישראל, כבוד האדם בפסיקות בית המשפט וכן על קדמה דמוקרטית בכוויית.

פרסומים במרכז מציל"ה

התביעה להכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית

נייר עמדה בנושא חשוב זה פורסם במכון וושינגטון ע"י ד"ר טל בקר, חבר המועצה האקדמית של מרכז מציל"ה תחת הכותרת - The claim for recgonition of Israel as a Jewish State - A Reassesement. נייר העמדה נמצא כעת בתהליך תרגום לעברית. המסמך יהיה נגיש בקרוב להורדה מאתר האינטרנט של מרכז מציל"ה. 

נישואים אזרחיים

בימים אלו אנחנו עמלים על כתיבתו של ניר עמדה בתחום הנישואים האזרחיים. נייר העמדה נכתב ע"י פרופ' פנחס שיפמן וד"ר אבישלום ווסטרייך. אנחנו מקווים כי בקרוב נוכל לבשר לכם על השלמתה של עבודה חשובה זו.

שישים שנה להחלטת כ"ט בנובמבר 1947

אנחנו מסיימים בימים אלו את עבודת התרגום והעריכה לאנגלית של הפרסום – "שישים שנה להחלטת כ"ט בנובמבר 1947". מסמך חשוב זה נעשה יותר ויותר רלוונטי לאור אירועי הימים האחרונים
מאמרים

גאווה ערבית ישראלית - אלכס יעקובסון - "הארץ" 1.2.2012

באיזה מידה גאים ערביי ישראלים בהיותם ישראלים? מאמרו של אלכס יעקובסון, חבר הועד המנהל של מציל"ה, מציע חשיבה אופטימית על נושא זה.

מאמר נוסף של אלכס יעקובסון העוסק בנושא המיעוט הערבי בהשוואה לנעשה בצרפת פורסם ב"הארץ" ב-25.3.2012 - "מאה מיליון מהגרים לצרפת".

ניתן לעיין בפרסומים, ומאמרים אחרים באתר האינטרנט של מרכז מציל"ה

מרכז מציל"ה

למחשבה ציונית יהודית ליברלית והומניסטית


טל.: 077-4020771

ת.ד. 8435 ירושלים 91083

www.metzilah.org.il


להסרה מרשימת הדיוור לחץ/י כאן


להסרה מרשימת הדיוור לחץ/י כאן


דיוור אלקטרוני באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך