מידעון מרכז מציל"ה מספר 10 - סיוון תשע"ב - מאי 2012


שלום לידידי מרכז מציל"ה – המרכז למחשבה ציונית,יהודית, ליברלית והומניסטית.

חג השבועות החל השבוע, מסמל בשנים האחרונות תהליך של לימוד והעמקה ההולך ונעשה רלוונטי לציבור רחב במדינת ישראל ובעולם היהודי. מרכז מציל"ה ממשיך את תהליך המחקר וההעמקה שלו בתחומי העניין והתוכן בהם עוסק, עם דגש על מדינת ישראל ואופן פעולתה האפשרי על בסיס ערכים הומניסטיים וליברליים כמדינתו של העם היהודי.

כפי שדיווחנו בעבר, סיימנו את העריכה והתרגום לעברית של נייר העמדה אותו כתב ד"ר טל בקר "התביעה להכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית- הערכה מחדש".  נייר העמדה סוקר ומעריך באופן ביקורתי את העמדות השונות של תביעת ההכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית, מהיבטים היסטוריים, פוליטיים, משפטיים ואסטרטגיים.  המסמך פורסם לראשונה באנגלית ע"י מכון וושינגטון לחקר המזרח הקרוב ומתפרסם כעת בעברית ע"י מרכז מציל"ה.

לרגל פרסום נייר העמדה נקיים ערב עיון בשיתוף עם מכון שלום הרטמון בירושלים. בערב העיון, אותו ינחה ד"ר דורון שולצינר, המנהל האקדמי של מרכז מציל"ה,  ישתתפו השר בני בגין והרב ד"ר דניאל הרטמן, נשיא מכון שלום הרטמן.

הדיון יתמקד בסוגיית הדרישה להכרה בינלאומית (ופלסטינית) במדינת ישראל כמדינה יהודית.  השאלות העיקריות בהן נרצה לדון יהיו: האם אכן יש הצדקה והכרח בתביעה להכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית, בעת הזאת?  מהם השיקולים בעד ונגד תביעת ההכרה?האם הדרישה מועילה או שאינה מסייעת לאינטרסים של לישראל? מה תהיה משמעות המדינית והמשפטית של הכרה כזאת אם היא תושג, ומה תהיה המשמעות של אי השגתה?

הדיון כמובן פתוח להשתתפות הקהל.

ערב העיון יתקיים ביום חמישי 31 במאי, י' בסיוון תשע"ב, בשעה 19:30 במכון שלום הרטמן, רחוב גדליהו אלון 11, ירושלים.  הכניסה חופשית.

נשמח לראותכם 

חג שבועות שמח

עופר גלנץ

ofer@metzilah.org.il

מרכז מציל"ה
נוסד בשנת 2005 על מנת להתמודד עם הנטייה הגוברת בקרב ישראלים ובקרב יהודי התפוצות להטיל ספק בלגיטימיות של לאומיות יהודית, ובמידה שבה היא מתיישבת עם ערכים אוניברסליים.

אתר אינטרנט חדש למרכז מציל"ה

מרכז מציל"ה השיק אתר אינטרנט חדש ומעודכן. האתר ימשיך לשמש כערוץ מרכזי להפצת פרסומים, מאמרים ומידע אחר הרלוונטי לפעילות מרכז מציל"ה. בעתיד נשיק גם את "פורטל ציונות" אשר יעסוק בסוגיות מרכזיות הקשורות לתנועה הציונית. 

בקרו באתר החדש של מרכז מציל"ה  www.metzilah.org.il 


פרסומים במרכז מציל"ה

פרסום חדש!

התביעה להכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית- הערכה מחדש

מאת ד"ר טל בקר


את הגירסה העברית של המסמך ניתן לרכוש במשרדי מרכז מציל"ה או בדוא"ל metzilah@metzilah.org.il 

כמו כן ניתן להוריד את המסמך במלואו כאן www.metzilah.org.il/the_claim .

ניתן יהיה לרכוש את המסמך גם בערב העיון ב31 במאי.

את הגירסה האנגלית של המסמך ניתן להוריד כאן - The claim for recgonition of Israel as a Jewish State - A Reassesement.

נישואים אזרחיים

בימים אלו אנחנו עמלים על כתיבתו של נייר עמדה בתחום הנישואים האזרחיים. נייר העמדה נכתב ע"י פרופ' פנחס שיפמן וד"ר אבישלום ווסטרייך. נשמח לעדכן כאשר המסמך יהיה מוכן ונגיש.

מאמרים

מגזין האינטרנט Huffington Post פרסם סדרת מאמרים מצויינת, בשפה האנגלית, בנושא  Liberal Zionists Speak Out.  מאמרה של פרופ' רות גביזון What Zionism Does (Not) Mean פורסם כחלק מסדרה זו ב-26 לאפריל 2012. את מאמרה של פרופ' גביזון ניתן לקרוא גם באתר האינטרנט של מרכז מציל"ה.

ניתן לעיין בפרסומים ובמאמרים אחרים באתר האינטרנט של מרכז מציל"ה

מרכז מציל"ה

למחשבה ציונית יהודית ליברלית והומניסטית


טל.: 077-4020771

ת.ד. 8435 ירושלים 91083

www.metzilah.org.il


להסרה מרשימת הדיוור לחץ/י כאן


להסרה מרשימת הדיוור לחץ/י כאן


דיוור אלקטרוני באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך