ליספקטור מתפרעת
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
דרך הייסורים של הגוף
דרך הייסורים של הגוף
בינואר 2016 יראה אור בספריה הקטנה ספר יוצא-דופן מאת קלאריס ליספקטור, הסופרת הברזילאית-יהודייה הגדולה: קובץ פרובוקטיבי, פארודי, משעשע ומכמיר-לב, ובו 13 מעין-סיפורים על נשים שקורסות תחת פרץ מיניותן המדוכאת. עכשיו הוא במכירה מוקדמת לחברי מועדון הספריה החדשה ב-29 שקלים בלבד. הספרים יישלחו אליכם בתחילת ינואר.
example
קלאריס ליספקטור
טעימה מן הספר
"כן. זה באמת קרה. סרז'וקה היה אמן-איפור של נשים. אבל הוא לא רצה כלום מנשים. הוא רצה גברים. והוא היה מאפר את אורליה נסימנטו. אורליה היתה יפה, ועם איפור - מהממת. היא היתה בלונדינית, שמה פאה ואיפור מלאכותיים. הם נעשו חברים. יצאו יחד, ככה, בקטע של ארוחות-ערב במועדונים"...  (פתיחת הסיפור "הוא שתה אותי". בתמונה: ליספקטור.)
example
קשרי משפחה / שעת הכוכב
קשרי משפחה / שעת הכוכב
מאורע של-מה-בכך עומד במרכזם של רוב הסיפורים בקובץ 'קשרי משפחה', אך מולו חוות הדמויות של ליספקטור חוויה עזה, רגע של גילוי ואימה; הרומאן הקצר 'שעת הכוכב' בורא אנטי-גיבורה מרטיטה ונוגעת-ללב, כתבנית פשוטה שבאה מהפרובינציה לעיר הבירה. מפסגות כתיבתה של ליספטור, עכשיו במועדון ב-36 שקלים. הספרים יישלחו אליכם בינואר.
example
אושר סמוי
וירטואוזי, חסר תקדים
"לרגעים, בניסיון אובססיבי ונואש ללכוד מהלכי נפש שמעבר להישג ההבנה והלשון, הכתיבה מתקרבת להרמטיות. חוויית הקריאה נהפכת אז לצלילה מסחררת לתהום... בסיפור שנתן לקובץ את שמו האושר מפעם בילדה שזכתה בספר נחשק. משהו מהאושר שבמגע עם יצירה גדולה מזומן לקוראי הספר הזה". טל ניצן על 'אושר סמוי' של ליספקטור, שמשתתף במבצע. 
example
הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
example
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978