קלאסיקה ישראלית
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
אשה בורחת מבשורה
"הרומאן המכונן"
כך הגדירה אריאנה מלמד את 'אשה בורחת מבשורה' של דויד גרוסמן כשראה אור ב-2008, והוסיפה: "תעודת הבגרות של הספרות הישראלית". לכבוד ההצגה שביים חנן שניר לפי הספר ומוצגת בימים אלה בתיאטרון הבימה אנו מציעים אותו לחברי המועדון במחיר מיוחד. אִתו מבחר מן הקלאסיקה של הספרות הישראלית, וגם ספרו האחרון של סמי ברדוגו, שסיים את תקופת ההגנה, מסע אחר בשבילי הארץ.
example
אישה בשמלה ירוקה
אשה בשמלה ירוקה
תשעת הפרקים ברומאן של מיה לוי-ירון מתארים, בעירוב של פרטי מציאות ודמיון, אירועים המתרחשים בתא המשפחתי שבו גדלה. לוי-ירון היא בתה של המשוררת חיה ורד, שבשנות החמישים של המדינה נחשבה להבטחה ספרותית גדולה, ובשלב מסוים בחייה נעלמה מהבמה הספרותית ונשכחה. בכאב מהול בהומור שנון מתבוננת מיה לוי-ירון בנפשות שעיצבו את ילדותה ועולמה. ספר חדש בהוצאת הקיבוץ המאוחד.
example
הדובי של פרד
הדובי של פרד
ספר הילדים החדש של איריס ארגמן מספר את סיפורו האמיתי של פרד לסינג, מנקודת תצפית מיוחדת ומפתיעה: מפיו של הדובי הקטן שלו. זהו סיפור על ילדוּת בצל מלחמת העולם השנייה, המספר על תקווה ואהבה, בדידות וחברוּת אמיצה. את הספר אייר אבי עופר, והוא מנוקד ומתאים לילדים בני 7 ומעלה (וגם למבוגרים). הספר יצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד ויתארח במועדון עד אחרי חג הפסח, ב-2 במאי.
example
מאיר ויזלטיר מכלול שירים
מכלול שירי ויזלטיר
בימים אלה ראה אור הכרך הראשון בין שלושה כרכים המאגדים את מכלול שיריו של מאיר ויזלטיר, מבכירי המשוררים הישראלים, וממייסדי קבוצת סימן קריאה. "מאיר ויזלטיר הוא משורר החושב את הרגש, אבל לא פחות מזה מרגיש את המחשבה, ואין אצלו זה בלי זה", איפיין אותו נתן זך. בכרך זה מופיעים כל שירי העשור הראשון בכתיבתו, 1959 עד 1969. הספר, שעדיין לא הגיע לחנויות, יצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד.
example
הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
example
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978