שדרת מפרסמים
יוצאים מהמגירה לאור
ואם כבר שירה: זוכרים את הפרוייקט המקסים של נועה אסטרייכר "שירים למגירה"? נו זה שבו נועה מדפיסה שירים עבריים, מטמינה במגירות אמיתיות ישנות והופכת אותם לאמנות פלסטית תלת מימדית?
יפה, ואפילו מאוד. אז אחרי שהמגירות הוצגו ונמכרו בתערוכות, הגיע הרגע להוציא ספר-אמן, שיכרז את הפרוייקט הייחודי עם כל השירים שנכנסו ויצאו מהמגירות. ואתם יכולים לעזור בזה:

היכנסו לדף מימון הפרוייקט בלינק שלמטה, רכשו עבודה ב-100 ש"ח, או יותר, ותזכו גם ביצירה מקורית, גם בעותק מהספר וגם תקבלו קרדיט ברשימת התודות שתודפס בו. שווה. נכון לכתיבת שורות אלו מומן כבר 92% מהפרוייקט, עוד קליק קטן - וזה הכי קורה!

"שירים למגירה" - לפרטים ותמיכה בפרוייקט - היכנסו הנה.
שיר כאב
ספר השירה "גני תל אביב התלויים" - אלי הירש ; ספר המסע "הרים ונהרות לעולם" - דן דאור
11 במרץ, 2013
התשמע קולי. כריכות שני הספרים

פעם בכמה זמן אנחנו פותחים ספר שירה. אמנם אנחנו לא המומחים הכי גדולים במצלולים ואוקסימורונים, אבל יש לנו רגש ושירים בהחלט עושים אצלנו את ההבדל בין חול לשבת.

בספר השירים החדש והרביעי של אלי הירש, "גני תל אביב התלויים", קודם כל נעצרנו בהקדשה "שירים לדן דאור".

דן דאור, שנפטר לפני 3 שנים, היה אחד המתרגמים הוותיקים לעברית (בעיקר מסינית), מו"ל ומיטיב לכת בכל העולם. הירש, משורר מגיל צעיר, מתרגם, עורך ספרים ("מודן", "חרגול פלוס"), מבקר ספרות ("העיר", "מעריב") ובעל טור בידיעות אחרונות, הכיר לראשונה את דאור לפני יותר מעשרים שנה, כמרצה בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת ת"א. עם השנים הפכו לחברים קרובים, שיתפו פעולה בעיתון "העיר", תרגמו יחד ספרים (כמו "מר ורטיגו" של פול אוסטר), עבדו ובעיקר שוטטו בכל גני תל אביב יפו. שנה לאחר שנפטר, החל הירש לכתוב לדאור שירים אישיים ביותר, הפונים ישירות אליו ובעצם לכל מי שאי פעם חווה אובדן ולא מצא לכך פורקן וביטוי הולמים. הספר שהקדיש לו, נע בשבעת פרקיו בין שירי אהבה, קינה וחברות, ומתכתב עם 3 מקורות השראה: תרגומיו של דאור לשירה סינית קלאסית; שירי האהבה הגדולים של רחל המשוררת ולאה גולדברג (כמו "זמר נוגה", "ואולי לא היו הדברים מעולם"); ומסורות אבל ודברי קדיש (במיוחד בפרק האחרון הנחלק ל-22 שירים הנפתחים לפי סדר האל"ף-בי"ת).

שירי הפרק הראשון הרוויים זיכרונות משיחות ומסעות משותפים בעיר, שלחו אותנו אל ספר המסע של דאור "הרים ונהרות לעולם", שיצא לא מזמן והעניק לנו הזדמנות לצאת לטיול אחרון בלוויית מורה דרך צנוע, אהוב ומשעשע, עם הבנה ותודעה גבוהה לתרבויות זרות ומרתקות. ספר זה מקבץ לראשונה את רשימות המסע שלו שפורסמו בכתבי עת ובעיתונים מאז 1990, לצד כמה סיפורי מסע מקוריים שכתב.

בין אם תקראו את הספרים אחד אחרי השני, או תעיינו בהם במקביל - מדובר בחומרים שמהם עשויים החברות והגעגוע.

ספר השירה "גני תל אביב התלויים" מאת אלי הירש (הוצאת הקיבוץ המאוחד, סדרת ריתמוס לשירה, 77 עמ') - 72 ש"ח (או 58 ש"ח בחנות "המגדלור").
פרטים נוספים בבלוג "אלי הירש קורא שירה". ביום חמישי (14.03, 20:00) יושק הספר בבית ביאליק בת"א, בהשתתפות אגי משעול, אהרון שבתאי, שמעון אדף, תמר גלבץ ועוד.

הספר  "הרים ונהרות לעולם: רשימות מסע" מאת דן דאור (הוצאת עם עובד, סדרת עולמות, 263 עמ') - 88 ש"ח (או 54 ש"ח בחנות "המגדלור").

יציבה טובה | Shoe of the day

תמונה מס' 699 (נעלי זארה מפורקות אחרי הדבקה עקומה, על  רצפה חצי מוארת)
יסמין
בת 23
עיסוק: סטודנטית לאדריכלות
איפה נפגשנו? בבית.
הערה כלשהי: סנדלרים טובים, איפה אתם?
 
עמוד הבית והצטרפות למרמלדה | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תנאי שימוש | הסרת מנוי
מערכת מרמלדה לא מערבבת ביזנס ופלז'ר | התכנים במרמלדה נקבעים ע"פ דעה אישית ועצמאית וללא שיקולים מסחריים
© כל הזכויות שמורות למרמלדה 2013   איורים: double double