www.phibroisrael.com

שלום ,

בחדשות
פיברו-ויט - סידרת הויטמינים החדשה של פיברו ישראל
בחינת יעילות תרכיבי שפעת H9N2-215 של אביק
סקירה על אירועי הניוקאסל במדינת ישראל


ברכות לד"ר מיקי פירק
על מנויו לרופא ראשי למחלות עופות


פיברו-ויט - תוספי מזון נוזליים להוספה למי השתייה

צריכת המים בבעלי חיים הינה כפולה מצריכת המזון. צריכת המזון של בעל חיים חולה או של בעל חיים הנמצא תחת עקה יורדת ובמקרים מסויימים אף פוסקת, אולם הוא ממשיך לשתות. עקות מסוימות אף יוצרות דרישה מוגברת לרכיבי מזון שונים שבעת העקה לא מגיעים לבעל החיים. לכן, מים הם המדיום הטוב ביותר שבאמצעותו ניתן להעביר לבעל החיים, הנמצא בעת עקה, את הרכיבים התזונתיים להם הוא זקוק בדרך המהירה ביותר.
פיברו-ויט, תוספי מזון נוזליים להוספה למי השתייה
פיברו-טאין - המכיל בטאין טבעי המיועד להקלת ההתמודדות עם עקת החום ולשיפור ביצועי הטבחה.
פיברו-ויט D - מכיל ויטמין D מרוכז (25,000,000 יחב"ל לליטר) המיועד למצבי מחסור בויטמין D, רככת וכשילות רגליים באפרוחים, אוסטאופרוזיס במטילות וירידה באיכות קליפת הביצה.
פיברו-ויט E - מכיל ויטמין E מרוכז (100,000 יחב"ל לליטר) המיועד למצבי מחסור בויטמין E, למצבי רככת מח תזונתית ולשם שיפור היכולת החיסונית.
פיברו-ויט ADE - מכיל ויטמין A (50,000,000,000 יח'), ויטמין D (5,000,000 יח'), ויטמין E (30,000 יח') המיועד למצבי מחסור בויטמינים המסיסים בשמן ובעת ירידה בצריכת מזון.
פיברו-ויט H - תכשיר ויטמינים המכיל מינון גבוה של ויטמין H (100 מ"ג) המיועד למצבי מחסור בביוטין בלהקות רבייה, אפרוחים והודים.
פיברו-ויט למטילות - תכשיר המכיל ויטמינים וחומצות אמינו המיועד להגשה למטילות בעת מחסור תזונתי הנובע מירידה בצריכת מזון או מעקה משקית.לעלון פיברו-ויט לחץ כאן.


בחינת יעילות תרכיבי השפעת של אביק בתנאים מבוקרים ובשטח

מאז שנת 2003 נעשה שימוש בתרכיב מומת להפחתת נזקי מחלת השפעת בשלוחות העופות השונות בישראל. תרכיב שפעתH9N2 מזן 215 פותח בשנת 2008 והוכנס לשימוש מסחרי מתחילת 2009. בחירת בידוד נגיף 215 בוצעה על פי הפרמטרים: אימונוגניות = יכולת ליצר רמת נוגדנים גבוהה בזמן קצר והתאמה גנטית וביולוגית לבידודי השדה החדשים . עם הכנסת התרכיב ירדו מספר אירועי השפעת מ-196 בשנת 2008 ל-67 אירועים בשנת 2009. בפטמים ניתן לחסן פעם אחת בתקופת החיים והמטרה העיקרית היא להוריד את יכולת ההתרבות של הנגיף והפצתו בין העופות ובין הלולים ובכך להקטין נזקים כלכליים. במבחן הוקעה שנעשה באביק נמצא שבפטמים עם כייל 5.5 שהוקעו בגיל 35 נמצאה ירידה של 80% ביכולת לבודד נגיף, לעומת קבוצת ביקורת לא מחוסנת. במבחן השוואתי בתנאים מבוקרים של תרכיב שפעטיב (ND IBD AI) מול תרכיב אחר נמצא הבדל משמעותי ברמת הנוגדנים שהתקבלה בגיל 36 יום (ראה גרף). נכון להיום, בשלוחת הפטם, תרכיב השפעטיב מיושם ברוב הלהקות בארץ.  בבדיקות דם שנלקחו מ- 106 לולים (במהלך השנים 2010-2011) אשר חוסנו בתרכיב שפעטיב של אביק ומייצגים כ- 7 מילון פטמים מארבעה גופים גדולים שונים ו-ו30 אצוות שונות, נמצא ממוצע של 5.1 וב- 90% מהבדיקות, הכייל היה מעל 4. 
למידע נוסף, הצגת התוצאות וסקירה אירועי השפעת לאורך השנים לחץ כאן.

השוואה בין תרכיב שפעטיב לתרכיב אחר
במינונים של 0.3 ו- 0.5 מ"ל לעוף


סיכום התפרצות מחלת ניוקסל בישראל 2011
ההתפרצות שהחלה בדצמבר 2010 הגיעה לשיאה בחודש מרץ 2011 ואחר כך שכחה בהדרגה. נראה שכעת אנו בסוף האירוע ויכולים לסכמו. סה"כ במהלך ההתפרצות אובחנו כ- 130 מקרים. רוב המקרים המאובחנים הושמדו, אך סביר שהיו גם מקרים בשדה שלא הגיעו לאבחון.
המחלה אובחנה בעיקר בלהקות פיטום (65% מהאבחונים). בחלק מהמקרים המחלה אובחנה בגיל צעיר. התפרצות מוקדמת היא תוצאה או של (א) החיסון עדיין לא התפתח או (ב) הנגיף מחולל המחלה הגיע עם האפרוחים.
ההגנה מפני המחלה היא בעיקר ע"י הקפדה על בטיחות ביולוגית גבוהה ועל יישום תוכניות חיסון מתאימות. תוכניות החיסון לניוקסל מוכתבות ע"י השירותים הוטרינרים והם חיסוני חובה. בהתאם להערכת הסיכונים ניתן לשקול תוספת חיסון בתאום עם השירותים הוטרינרים.
במקרה שהמחלה מאובחנת הלהקה מושמדת וסגר מוטל על האזור ברדיוס של 3 ק"מ מסביב למוקד. ברדיוס 10 ק"מ חלות הגבלות תנועה שקשורות בעיקר ליצוא.
לפרטים נוספים כולל תמונות של מופעי המחלה, סרטון קצר על המופע העצבי ונתונים נוספים, כנסו לאתר.


www.phibroisrael.com


דיוור אלקטרוני באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך