רומאנים קצרים יוצאי דופן
עדכונים ממועדון הספריה החדשה
הצל של גופו של העגלון
פטר וייס בתרגום מופתי
תרגום חדש של אילנה המרמן לספרו של פטר וייס 'הצל של גופו של העגלון', רומאן קצר ועז שהתקבל מיד כפורץ-דרך כשהתפרסם בגרמניה ב-1960. רשמי החושים שמעלה המספר בכפייתיות על הכתב הולכים והופכים למין שירה מדויקת ומפעימה. הספר רואה אור בספריה הקטנה ואנו מציעים אותו לחברי המועדון ב-29 שקלים בלבד, עוד לפני שהגיע לחנויות. (זו לא מכירה מוקדמת, הספר יישלח אליכם מיד.)
example
טעימה מן הספר
הצל של גופו של העגלון: הפתיחה
"מבעד לדלת הפתוחה למחצה אני רואה את הדרך הבוצית הרמוסה ואת הקרשים הרקובים הגודרים את מכלאת החזירים. חוטמו של החזיר, כשאין הוא נובר בנשיפה ובנחירה ברפש, מרחרח דרך החריץ הרחב. ועוד אני רואה פיסה מקיר הבית, שהטיח הצהבהב שעליה סדוק ומקצתו התפורר ונשר, וכמה עמודים עם יתדות לחבלי הכביסה, ומאחורי כל אלה, עד לאופק, שדות שחורים, לחים"...
example
קטעים מתוך חומר החיים
יצירה ספרותית יחידה במינה
'קטעים מתוך חומר החיים', טעימה מרהיבה מתוך ספרו הגדול, הלא-גמור, של יצחק לבני, שהחל להיכתב לפני שנים רבות, מביא פרקים מפרשת חייו של אדם, רגעים קטנים ומפלחי לב, ומזקק מתוכם את תמצית הגעגוע והפאתוס שבחוויית הקיום האנושי. "נס ספרותי", כתב עליו איל מגד. אלאונורה לב בחרה וערכה, והספר (בהוצאת נ.ב. ספרים), שפרקים ממנו התפרסמו ב-1990 ב'סימן קריאה', הוא אורחנו.
example
הו גיליון 12
שירים גנוזים של דליה רביקוביץ
גיליון 12 של כתב-העת 'הו!' בעריכת דורי מנור, שראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד, מוקדש כולו לשירה. כלולים בו, בין היתר, אחד-עשר שירים מן העיזבון של דליה רביקוביץ, שנכתבו בתקופות שונות וזהו פרסומם הראשון. עוד יש בו משיריהם של משוררות ומשוררים ותיקים ומוכרים ושל יוצרים צעירים, וגם מבחר תרגומים משירת העולם: שקספיר, רילקה, טניסון, לואיס קרול, ונוספים. עד ה-31 בינואר.
example
הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה
הירקון 23, ת.ד. 2104, בני-ברק 5112002
example
כתובתנו לפניות: [email protected]
טלפון: 03-5162704, 03-6163978