example

המגזין הישראלי לוויסקי

גיליון אייר, תשע"ה

בעולם בו תאגידי ענק רוכשים כל מזקקה הנקראת בדרכם, מפתיע לגלות כי דווקא מזקקת גלנפידיך, הסינגל מאלט הנמכר ביותר בעולם, עדיין בבעלות אותה המשפחה כבר למעלה ממאה ועשרים שנה. ויליאם גרנט האיש שהקים את מזקקת גלנפידיך בשנת 1887 היה ללא ספק שמח לגלות כי צאצאיו הם אלו שממשיכים את החלום שהוא במו ידיו הפך למציאות. אולי בזכות עובדה זו, לאורך השנים, הובילה המזקקה את תעשיית הוויסקי ותמיד הייתה זו שהקדימה את זמנה.
 
example

המאלט הראשון...

בשנות השישים של המאה העשרים כולם שתו בלנדד. מאלטים שימשו אך ורק כמרכיב בבלנדים ואיש לא העלה על דעתו כי חובבי הוויסקי באשר הם ישתו סינגל מאלט ולא בלנדד למעט כמה אנשי ויסקי משוגעים. אחד מהמשוגעים הללו היה סנדי גרנט גורדון, נכדו הרחוק של ויליאם גרנט, האיש שהקים את מזקקת גלנפידיך. בשנת 1963 החליט גורדון כי הגיע הזמן שהעולם יהנה מהסינגל מאלט שלו. באותם הימים זה ניראה היה הזוי אבל מסתבר שגורדון ידע על מה הוא מדבר.

למעלה משלוש עשרה מיליון בקבוקי גלנפידיך הנמכרים כיום בשנה מוכיחים כי המאלט הוא אכן מוצר נפלא אשר היה זקוק רק למשוגע אחד שיוציא אותו מהבלנדד. 

example
 

ערב טעימות מיושן...

חברי מועדון הוויסקי הישראלי מוזמנים לערב טעימות בו לראשונה הגיל של הוויסקי כמו גם הגיל של המשתתפים חייב להיות מעל 18. ערב טעימות מיוחד של מותגי גלנפידיך מיושנים ומיוחדים. 

לפרטים המלאים ולהזמנות >>>
example
example

את האירועים נקיים הפעם בבית מזל טלה - פרוייקט חדש וייחודי בלב העשייה הקולינרית של תל אביב. חלל אירוח אינטימי, מושלם לטעימת מותגי ויסקי מיושנים...

 
example

מרכז מבקרים...

בשנות השישים של המאה העשרים איש לא שתה מאלט וקל וחומר איש גם לא העלה על דעתו לבקר במזקקת מאלט. אך במזקקת גלנפידיך כמו בגלנפידיך חשבו אחרת. משפחת גרנט הבינה כי חובבי הוויסקי לא רק צמאים למשקה אלא גם צמאים להיכרות עם המשקה באופן הכי אישי שיש. להכיר את המקום בו הוויסקי מיוצר. בשנת 1969 הייתה מזקקת גלנפידיך הראשונה לפתוח את שעריה לחובבי הוויסקי ולחנוך מרכז מבקרים במזקקה. היום, מרכז מבקרים במזקקת מאלט נראה לנו אולי טבעי לחלוטין אבל בימים ההם מדובר בצעד מפתיע וחדשני. אין היום מזקקה שמכבדת את עצמה שאין לה מרכז מבקרים יפה ומתוחכם - מסתבר שבגלנפידיך ידעו מה הם עושים כבר ב 1969...
example

בקבוק משולש...

עד שנות השישים של המאה העשרים כל בקבוקי הוויסקי היו מרובעים או עגולים. באותם ימים איש לא העלה בדעתו כי בקבוק ויסקי יכול להיות גם משולש. לא עגול ולא מרובע - משולש. צורה חדשה ומוזרה בעיני חובבי הוויסקי של אז.

שנת 1961 המעצב הנס שלגר שהועסק על ידי גלנפידיך החליט כי נכון וחשוב יהיה מבחינה עיצובית לבדל את הסינגל מאלט המשובח ופורץ הדרך ולהגיש אותו לחובבי הוויסקי בבקבוק משולש. סוג של מחווה לשילוש הקדוש של הוויסקי - מים, שמרים ודגנים. אבל עד היום יש הטוענים כי צורת הבקבוק המשולש מטרתה הייתה למנוע מהבקבוק להתגלגל רחוק מידי אם חלילה שתית יותר מידי והבקבוק החליק מידך... 
 
DONALD TRUMP  VS. GLENFIDDICH
example

מידי שנה מתקיימת בסקוטלנד מעין תחרות בה נבחרים הסקוטים המשפיעים והחשובים בתחומים שונים החל ממוזיקה, דרך בישול ועד לספורט. סקוטים אשר השאירו את חותמם. בנוסף לפרסים המוענקים בתחומים השונים, הפרס החשוב ביותר הוא "הסקוטי של השנה". סוג של אות הוקרה כללי. התחרות בחסות גלנפידיך - הוויסקי הכי סקוטי שיש. בשנת 2012 נבחר מייקל פורבס, חקלאי שגר אי שם בצפון סקוטלנד, לסקוטי של השנה. 

example

כאן נכנס היזם דונלד טראמפ לתמונה. אדון פורבס, הסקוטי של השנה, גר בדיוק במקום בו דונלד טרמפ תיכנן להקים את מגרש הגולף המפואר בעולם. טרמפ הציע למייקל סכומים לא מבוטלים על מנת שיפנה את השטח אך מייקל סירב וכך החלה מלחמה בין שני האנשים. כאשר הוחלט לתת למייקל פורבס את התואר הסקוטי של השנה לאור העמידה האיתנה שלו מול טרמפ החליט דונלד טרמפ בתגובה להחרים את כל מותגי גלנפידיך ולהוציאם מכל עסקיו. מה שכמובן העניק נקודות זכות רבות למאלט הסקוטי הגאה...

הציוצים של דולנלד טרמפ בטוויטר בהקשר לפרשה...
example
 
לרשימת תפוצה
מועדון הוויסקי
שלח לחבר
מועדון הוויסקי הישראלי l טלפון: 03-5449620 | כתובת: רחוב מחץ 4 רמת גן