איך מטפלים בשבר בקרסול

במה מדובר?

שבר בקרסול הוא שבר באחת או יותר מהעצמות המרכיבות את מפרק הקרסול.

הסוג הנפוץ ביותר של שבר נקרא שבר "היפוך". זה קורה כאשר כף הרגל מתגלגלת פנימה ומתפתלת, מפעילה לחץ על הקצה החיצוני של כף הרגל וגורמת לה להישבר. במקרה זה, ייתכן ששמעת צליל קופץ כאשר הקרסול שלך נשבר.

שבר "סופינציה" הוא פחות נפוץ משבר היפוך, אך עלול להיות חמור יותר מכיוון שהוא יכול לקרות ללא אזהרה מועטה. זה קורה כאשר כף הרגל שלך מתגלגלת החוצה, מסובבת ושוברת את עצם העקב ומפעילה לחץ על מפרק הקרסול הפנימי שלך. יתכן שלא תשמע פופ עם סוג זה של פציעה, כי זה נעשה בדרך כלל עם פחות כוח מאשר פציעת היפוך.

תסמינים וגורמים לקרסול שבור

קרסוליים שבורים הם פציעה שמתרחשת לעתים קרובות בספורט או מנפילה. התסמין השכיח ביותר של קרסול שבור הוא כאב ונפיחות, אך אנשים מסוימים עשויים גם להיתקל בבעיות בהליכה או בעמידה.

הסיבה השכיחה ביותר לשבר בקרסול היא פיתול כף הרגל והרגל בזמן שהיא נטועה על הקרקע או דריכה על משהו שגורם לכף הרגל להתפתל בצורה מוזרה.

שברים בקרסול הם פציעה שכיחה שיכולה לקרות לכל אחד. פציעות אלו הן בדרך כלל תוצאה של תאונה או מפעילות המפעילה לחץ על הקרסול. חומרת הפציעה תהיה תלויה במה שגרם לה וכיצד טופלה.

התסמין השכיח ביותר של שבר הוא כאב ונפיחות באזור סביב הקרסול. תסמינים אחרים כוללים חבורות, אדמומיות או חוסר תחושה באחת מהבהונות או כף הרגל. אתה עלול גם לחוות כאב כאשר אתה מעמיס על כף הרגל הפגועה שלך או כאשר אתה מזיז את הקרסול.

כיצד רופאים מאבחנים ומטפלים בקרסול שבור

קרסול שבור היא אחת הפציעות הנפוצות ביותר בכל הגילאים.

חשוב לדעת איך לטפל בקרסול שבור מכיוון שאם לא מטפלים זה עלול להוביל לסיבוכים או להחמיר את הפציעה.

השלב הראשון באבחון וטיפול בקרסול שבור הוא לקבוע איזה סוג של שבר יש לך. ישנם שני סוגים: פתוח וסגור. שברים פתוחים חמורים יותר מכיוון שהם כרוכים בפגיעה בעור, בגידים, ברצועות או במח העצם. שברים סגורים הם פחות חמורים מכיוון שהם אינם כרוכים בפגיעה באף אחד מהדברים הללו.

ברגע שאתה קובע איזה סוג של שבר יש לך, השלב הבא הוא החלטה על אפשרויות טיפול לצרכים הספציפיים שלך. אם יש לך שבר פתוח, ייתכן שיהיה צורך בניתוח; עם זאת, אם זה

כיצד למנוע ולנהל כאבים הקשורים בקרסוליים שבורים

קרסוליים שבורים הם פציעה שכיחה בספורט ובפעילויות פנאי אחרות. הם יכולים להתרחש כתוצאה מפיתול מביך או פגיעה פתאומית, בדרך כלל בחלק החיצוני של הקרסול או בחלק העליון של כף הרגל. הכאב הקשור בקרסוליים שבורים הוא לעתים קרובות חמור ומתיש.

חשוב לדעת כיצד לטפל בקרסול שבור על מנת למנוע פציעה נוספת ולנהל כאבים.

ישנן דרכים רבות ושונות בהן ניתן לטפל בקרסול שבור, תלוי במידת חומרתה. אתה תמיד צריך לפנות לטיפול רפואי אם אתה חושד ששבר את הקרסול שלך.

הטיפול בקרסול שבור מבוסס על חומרת הפציעה. אם לאדם יש נקע או מאמץ קל, הוא יצטרך רק להניח את הקרסול ולהקרח אותו כדי להקל על הכאב. אם יש להם פציעה חמורה יותר, הם יצטרכו לראות רופא ואולי ידרשו ניתוח.

הדרך הטובה ביותר לטפל בקרסול היא על ידי הנחתו כמה שיותר והקצפתו באופן קבוע. האדם צריך גם להרים את הקרסול על כריות בזמן מנוחה על מנת להפחית את הנפיחות.

טיפול באי הנוחות של שבר לא שבור בקרסול במיון או בבית

שברים בקרסול הם פציעות נפוצות שיכולות לקרות לכל אחד. חשוב להבין את הדרכים השונות לטיפול בשבר בקרסול ואת הדרך הטובה ביותר לטפל בו.

הדרך הטובה ביותר לטפל בשבר בקרסול היא פנייה לחדר מיון. הסיבה לכך היא שבחדר המיון, ישנם רופאים בעלי ניסיון רב בטיפול בפציעות מסוג זה והם יכולים לספק לך כל מיני אפשרויות טיפול. עם זאת, אם אינך יכול להגיע לחדר המיון עקב עבודה או התחייבויות אחרות, אז יש כמה דברים שאתה יכול לעשות בבית כמו לשים שקיות קרח ולהרים את הרגל.

בחדר המיון, רופא בדרך כלל ישתק את הקרסול עם גבס או סד, יתן תרופות נגד כאב ולאחר מכן יבצע ביקורי מעקב.

בבית, אתה יכול להשתמש בקרח והגבהה כדי להפחית נפיחות וכאב. ייתכן שתרצה גם לקחת משכך כאבים ללא מרשם.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

שלבים במכירת רכב לפירוק

שלבים במכירת רכב לפירוק

הגעתם להחלטה שהדבר הנכון ביותר עבור הרכב שלכם הוא מכירתו לפירוק? מעולה! כנראה שהוא גרם לכם ללא מעט בעיות וסיבוכים

אסטרטגיות יעילות לקידום דף נחיתה

בעולם השיווק הדיגיטלי המשתנה ללא הרף, המשמעות של אופטימיזציה לדפי נחיתה חשובה ביותר. בתור המרכיבים המרכזיים של מסעות פרסום שיווקיים,