הדברים שחשוב לדעת על מתקני נינג'ה

מסלולי הנינג'ה כאימוני כושר

 

מתקני נינג'ה, הידועים גם כמכוני כושר Ninja, הם מקומות המציעים מגוון שיעורי אומנויות לחימה לכל הגילאים.  ניתן לראות כי בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים נוטים לשלב באימונים שלהם אימוני נינג'ה ובהדרגתיות עוברים לאימון מלא במסלול נינג'ה.

 

היום, ניתן לראות מתקני נינג'ה בפארקים העירוניים, שמותאמים גם לילדים. הסיבה לכך, מעבר לזה שזה נהיה נפוץ, הדבר תורם להתפתחות הילד – הילד מחזק את היכולות הפיזיות שלו, גם סיבולת לב- ריאה, יוצר קשרים חברתיים ועוד.

 

למתאמני הנינג'ה המקצועיים, יש מתחמים מיוחדים שבהם יש מסלולי נינג'ה מותאמים ובנויים ברמה מקצועית, עם אנשי מקצוע. מתקני מסלול הנינג'ה עובדים על הרבה קבוצות שרירים, אך בעיקר על פלג גוף עליון שכן, רוב המתקנים מדמים טיפוס קיר. כמובן, שעדיין נדרשת קואורדינציה ועבודה עם פלג גוף תחתון.

 

מתקני נינג'ה נגישים

 

ניתן לראות בכל מקום נגישות לאנשים בעלי מוגבלות,כך גםמתקני הנינג'ה. היום ניתן  לראות בפארקים שנבנים מתקנים מתאימים ומותאמים לכל אדם בעל מוגבלות.

 

מתקני נינג'ה נגישים נבנים בצורה כזו שהמשתמשים בהם ירגישו רגילים, כמו כל אדם אחר, ושיהיה להם קל להשתמש במתקן- כל המתקנים שעובדים על פלג גוף עליון, למשל, יהיו מונמכים יחסית.

 

מה ללבוש באימונים ?

 

האימונים במתקני הנינג'ה, כמו כל אימון, צריכים להיות קלילים ונוחים, עם התעסקות מינימלית. אחד הדברים שכדאי להקפיד עליהם הוא הלבוש.

מתקני נינג'ה

 

מומלץ ללבוש בגדים מנדפי זיעה, ולא בגדים העשויים כותנה, וזאת כדי להישאר רעננים כמה שאפשר לאורך כל האימון והמסלול.  חשוב גם ללבוש בגדים נוחים ולא כבדים, כדי שתוכלו לבצע את התרגילים בקלות ושלא יגבילו את טווחי התנועה.  בעיקר בחורף, בתום האימון, הקפידו ללבוש משהו חם, כדי למנוע התקררויות ודלקות בשרירים.

 

נעליים נוחות הם גם דבר חשוב. יש לבחור בנעליים קלות יחסית ושמעניקות מעטפת ותמיכה לכל כף הרגל וגם הגנה מפני זעזועים.

 

 זה לא רק ספורט

 

כל מי שמשתמש במתקני הנינג'ה כספורט ברמה מקצועית, יודע שהאימונים לבד לא מספיקים, צריך גם לשלב תזונה נכונה ושינה טובה. לרוב המתאמנים המקצועיים יש סדר יום מסודר שיעזור להם לשמור על תזונה נכונה ועל 6-7 שעות שינה. מלווה אותם תזונאי מוסמך ומהתחום, שבונה להם תפריט מותאם ונכון להם.

 

לגבי המתאמנים שלא ברמה המקצועית, של תחרויות, עדיין חשוב לשמור על תזונה נכונה, במיוחד כדי לראות תוצאות ושיפורים בביצועים.

 

חשוב גם לדעת להקשיב לגוף! אם הוא צריך מנוחה, או אחרי פציעה. הדבר מאוד קשה, במיוחד לאלה שמתחרים. מצד שני, ספורטאי אמיתי יודע מתי להגיד " עצור", כדי לא לעשות יותר נזקים והכי חשוב – כדי להבריא !

 

מעבר לכך – כושר הוא אושר ! היה לכם יום קשה בעבודה ? רבתם עם בן או בת הזוג ? צאו לריצה או תעשו אימון טוב, תוציאו את האנרגיות השליליות ותנקו את הראש, תתמלאו באנרגיות חיוביות ותחזרו הביתה מחוייכים ומאושרים, כך גם הילדים ייהנו מכם יותר.

 

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

קליפ יום הולדת לסבתא

בפוסט זה בבלוג, אנו מתעמקים בעולם המקסים של סרטוני יום הולדת מותאמים אישית, תוך שימת דגש על יצירת קליפ יום

מהו כרטיס אשראי חוץ בנקאי

כרטיס אשראי חוץ בנקאי הוא סוג של כרטיס אשראי המונפק על ידי גופים שאינם מוסדות בנקאיים מסורתיים. כרטיסים אלו ממומנים

אומנות ייצור התכשיטים

יצירת תכשיטים היא מלאכה עתיקה המשלבת אומנות, דיוק ותשוקה. פוסט זה בבלוג מתעמק בעולם המורכב של ייצור תכשיטים, דן בהיסטוריה,