הכל על סוללות למחשבים ניידים

סוללות למחשב נייד

אנשים רבים משתמשים במחשבים שולחניים בעוד שרבים אחרים משתמשים בלפטופים. מחשבים נישאים אלו פותחים את האופציה להשתמש במחשב הנייד בכל מקום שבו אתה נמצא. ניתן להגיע איתם לבית הספר, לחופשה, לנסוע איתם ברכבת ואנחנו יכולים לעבוד בכל לוקיישן שרק נחפוץ. החיסרון הוא שלפטופים הם לרוב הרבה יותר עדינים ממחשבים שולחניים, נוטים להתחמם במהירות רבה, והטמפרטורות הגבוהות עלולות לפגוע ברכיבי המחשב ובין היתר בסוללת המחשב הנייד.

מתי עלי להשתמש בסוללת מחשב?

לפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו במקומות שבהם אנחנו לא יכולים לטעון את הלפטופ שלנו, והאופציה היחידה היא להשתמש בסוללה למחשב נייד. בטריה שאפשר לקנות כדי להחליף את הקודמת – תאפשר לך להשתמש במחשב שלך היכן שתרצה ותספק זמן שימוש מיטבי.

משך חיי הסוללה:

לפטופ הוא מכשיר אלקטרוני מורכב שצורך די הרבה חשמל, אך בזכות לטכנולוגיית הסוללות המתקדמת של ימינו, יש מחשבים שמסוגלים לעבוד ללא חיבור למטען לזמן ממושך. כמה זמן בדיוק? זה תלוןי בהרבה פרמטרים – סוג המחשב, מוד ההפעלה שלו, סוג העבודה שמתבצעת על המחשב הנייד. כעקרון סוללת מחשב נייד כשהיא תקינה וטעונה, מספק זמן עבודה שנע בין 3 ל 6 ש'. אחת הדרכים לשמור על סוללת המחשב הנייד שלך היא פשוט לחבר את המחשב לטעינה בכל הזדמנות שמאפשרת זאת. באופן זה, אנחנו לא מבזבזים מחזורי פריקה וטעינה, וכשאנחנו זקוקים להשתמש בסוללה, הסוללה כבר תהיה טעונה ומוכנה לשימוש.

טיפ נוסף לשמור על אורך החיים של הבטריה של המחשב שלך

כאשר המחשב שלך מציג סוללה נמוכה של מחשב נייד, חשוב מאוד לא לטעון אותו מיד. אבל אנא המתן עד שהסוללה תיגמר ואז טען את המחשב במלואו. זה שומר ביעילות על חיי הסוללה של המחשב הנייד שלך.

מה לעשות אם הסוללה כבר ריקה?

אפשרות אחת היא לקנות מצבר חדש. מחיר בטריה חדשה משתנה לרוב בהתאם לסוג המחשב ולחברה. זאת הסיבה שבלתי אפשרי לתת מחיר מדויק לסוללות, מומלץ רק לבדוק את המחיר לפני כן. אבל מומלץ להקפיד על רכישה של סוללות מחשב מקוריות.

סוללת BIOS במחשבים ניידים

סוללת BIOS במחשבים ניידים

מעבר לסוללות למחשבים ניידים שכולנו מכירים שהן חיצוניות וניתנות לפירוק יחסית בקלות – קיים סוג נוסף של סוללות למחשבים ניידים שיש להן שנות שונים כגון סוללות כפתור או סוללות BIOS. הן נקראות לעיתים גם סוללות פנימיות. סוללות אלו הן בעצם בטריות שמותקנות בלפטופ ומשמשות כסוללת גיבוי ללוח אם במחשבים ניידים, כך שהגדרות לוח האם יישמרו ללא פגע גם כאשר המחשב הנייד מנותק מהחשמל והסוללה (החיצונית) ריקה לחלוטין.

 

החלפת סוללת BIOS היא עסק לבעלי מקצוע משום שנדרשת פתיחה של מארז המחשב בעזרת מברגים וכלי עבודה שאין בכל בית.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

אסטרטגיות יעילות לקידום דף נחיתה

בעולם השיווק הדיגיטלי המשתנה ללא הרף, המשמעות של אופטימיזציה לדפי נחיתה חשובה ביותר. בתור המרכיבים המרכזיים של מסעות פרסום שיווקיים,