הסיבות ללמוד עיצוב אדריכלות ועיצוב פנים

מהי אדריכלות ?

אדריכלות היא אמנות ומדע העוסקים בתכנון מבנים, גשרים ומבנים אחרים. זה כרוך גם בתכנון כיצד יבנו מבנים אלה. אדריכלים אחראים לוודא שהבניין בטוח, פונקציונלי ואטרקטיבי. אדריכלים הם אלה שמעצבים את המבנים שאנו רואים מדי יום. הם יכולים גם לעזור בדברים כמו תחבורה, עיצוב עירוני ואדריכלות נוף.

אדריכלות היא יותר מסתם בניית מבנים. מדובר ביצירת מרחבים עבור אנשים לחיות בהם בטוחים, בריאים, נוחים וברי קיימא. אדריכלים צריכים לקחת בחשבון גם דאגות מעשיות (כגון עלות) וגם אסתטיות (כגון יופי).

יש הרבה סיבות ללמוד אדריכלות:

– אדריכלות היא אמנות ומדע

– השכלה אדריכלית יכולה להוביל למסלולי קריירה רבים ושונים

– אדריכלות מספקת לתלמידים מיומנויות במתמטיקה, פיזיקה, הנדסה ותחומים אחרים

מהו עיצוב פנים ?

עיצוב פנים, כמו אדריכלות, גם מתייחס לצרכי האדם אך בפן הפנימי. כלומר, עיצוב פנים הינו בתכנון ובשינוי חללים פנימיים במבנים לפרטי פרטיים ונותן מענה לצרכים הפיזיים והנפשיים של האדם, למשל : תאורה, גודל החדרים ועוד. מעצב הפנים יורד עד לרזולוציות של תכנון מקום ומספר השקעים במבנה.

מעצב הפנים מחויב לדרישות הלקוח, בין היתר גם תקציב. הכישרון האומנותי בא לידי ביטוי במתן פתרונות לבעיות ובאמצעות סגנון העיצוב. בנוסף, היום, מעצבי הפנים נדרשים להתמצא בתחומים הקשורים לעולם העיצוב, כגון : חומרים, נגרות, תאורה, חשמל, ריהוט, צבע, טקסטיל, אינסטלציה ועוד.

מקצועות אדריכלות ועיצוב פנים הם מקצועות מאוד מבוקשים היום והרוב משלבים לימודי אדריכלות ועיצוב פנים מכמה סיבות, ביניהן : הרחבת תחומי הלמידה, מתן ערך מוסף ללקוחות שלהם – שני שירותים באחד ועוד.

 מדוע לימודי אדריכלות ועיצוב פנים מבוקשים?

אדריכלים ומעצבי פנים מבוקשים כי הם נחוצים כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר. יש להם את היכולת לשנות את חייהם של אנשים על ידי עיצוב חללים בטוחים, נוחים ויפים.

לאדריכלים ומעצבי פנים יש את הכוח לחולל שינוי בעולם. יש להם את היכולת לשנות את חייהם של אנשים על ידי עיצוב חללים בטוחים, נוחים ויפים.

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים

שני הכישורים החשובים ביותר עבור אדריכל ו/או מעצב פנים, הם יצירתיות ופתרון בעיות. הם צריכים להיות מסוגלים לחשוב מחוץ לקופסה, לפתור בעיות בצורה יצירתית ולהמציא פתרונות חדשניים.

החסרונות של לימודי אדריכלות ועיצוב פנים

אמנם לימודי אדריכלות ועיצוב פנים הם מאוד פופולריים, אבל לצד היתרונות, יש גם חסרונות שחשוב לדעת, לפני תחילת הלימודים :

         שירות לקוחות ועבודה עם גורמים חיצוניים – עבודת העיצוב היא לא למעצב עצמנו, לרוב, אלא מתן שירות לאנשים המעצבים לעצב את הבית שלהם, הן מבפנים והן מבחוץ. לכן, צריך לדעת להתמודד עם הקונפליקטים שנוצרים עם הלקוחות, כדי לא לאבד את השם הטוב שלנו.

         להמציא את עצמך מחדש – מעצב צריך להיות בעל יצירה מתמדת ולהיות עם ראש פתוח, גם בזמן אמת.

         ביקורת עצמית – תכונה ניכרת של המעצבים היא הפרפקציוניזם והחוש לאסתטיקה. אנו תמיד נשאף לשלמות, גם אם הלקוח מרוצה.

         שכר – השכר אינו קבוע. אצל פרילנסרים, השכר נקבע בהתאם לכמות העבודות שהוא לקח על עצמו; לשכירים, השכר נקבע לפי החברה, ואין פער משמעותי לשכר הממוצע במשק.

האם זה בשבילי?

כאמור, רוב האנשים המתעניינים בלימודי אדריכלות ועיצוב פנים הינם אנשים יצירתיים מטבעם ובעלי רצון לבטא זאת בחיי היום יום, כך גם בעבודתם. דרכי ההתמודדות עם הלקוחות והשותפים נרכשים במהלך הזמן ולא מומלץ לתת לאלו למנוע מאתנו מלהגשים את ייעודנו. חשוב להפנים את העובדה, כי להיות מעצב מאופיין גם בצד אנושי ולא רק יופי ואסתטיקה.

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

קידום אתרים אורגני

בנוף הדיגיטלי, קידום אתרים אורגני הפך להיות קריטי כדי להגביר את הנראות ולמשוך את הקהל הנכון. פוסט זה בבלוג מתעמק

שלבים במכירת רכב לפירוק

שלבים במכירת רכב לפירוק

הגעתם להחלטה שהדבר הנכון ביותר עבור הרכב שלכם הוא מכירתו לפירוק? מעולה! כנראה שהוא גרם לכם ללא מעט בעיות וסיבוכים