חיפוש דירות יוקרה בצפון הישן של תל אביב

רחוק מהבלגן ומספיק קרוב לאקשן, זו ההגדרה שיכולה לתאר בצורה הטובה ביותר את שכונת הצפון הישן בתל אביב. טיול בפארק, בילוי בנמל ואז חזרה רגלית קצרה לרחוב הקטן והשקט שאתם גרים בו. זו יכולה להיות השגרה שלכם בצפון הישן של תל אביב.

קצת היסטוריה

בשנות ה-30-40, כאשר השכונה רק נבנתה, האזור נקרא פשוט צפון העיר. הכינוי החדש יחסית: “הצפון הישן” בא על מנת לערוך הבחנה בין הצפון החדש שנבנה לאחר קום המדינה. מבחינה גיאוגרפית, הגבולות של שכונה זו, הם פארק הירקון מצפון, רחוב ארלוזורוב מדרום, הים ממערב ורחוב אבן גבירול ממזרח.

שכונת הצפון הישן כוללת את פארק הירקון עם המדשאות רחבות הידיים, גני המשחקים ומתקני הספורט, שבילי האופניים ונחל הירקון –  הריאה הירוקה של העיר. כל אלו גרמו לעליית הביקוש והחיפוש אחר דירות בצפון הישן.

חיפוש ורכישת דירה בצפון הישן – דגשים

דירות בצפון הישן בתל אביב יכולות להיות בהחלט השאיפה הגדולה של כל זוג או משפחה. תהליך החיפוש אחר דירות יוקרה באזור הצפון הישן הינה משימה שיש להשקיע בה מחשבה ושיקול דעת רב, זאת על מנת לרכוש את דירת החלומות עבורכם. על כן, חשוב שתזכרו את הדגשים הבאים בתהליך החיפוש אחר דירה בצפון הישן בתל אביב:

·         מידע ופרטים על הסביבה בקרב הדירה – חשוב לבדוק : מי הם השכנים, מידע מפורט על הדירה, האם יש מרכז קניות בסמוך לבית, מוסדות חינוך במידה ויש לכם ילדים, שירותי בריאות וכן הלאה. כמה שיותר מידע על הסביבה בקרב הדירה המיועדת יביא להחלטה נכונה ומקצועית.

·         הגדרה מדויקת לדירה המבוקשת – כדי להגיע לדירה המתאימה ביותר עבורכם, חשוב מאוד לתאם ציפיות ולדעת בדיוק מה אתם מחפשים. זאת משום שכאשר יודעים באופן מדויק מה הדירה הנכונה (מספר החדרים, קומה גבוהה או נמוכה, דירת גן, מיקום מסוים ועוד) אזי הבחירה תהיה הרבה יותר קלה עבורכם.

·         לא קונים חתול בשק – רכישת דירה היא מאחת ההוצאות הכספיות הגבוהות ביותר שתבצעו בחיים. לכן, כאשר עומדים לפני סוג כזה של רכישה חשוב מאד לפעול בחוכמה ולא בפזיזות. לדוגמא: אם מצאתם דירה שבעליה דוחק בכם לבצע החלטה מיידית אחרת הדירה תימכר לאדם אחר, זה לא משהו שצריכים להילחץ ממנו . עליכם לפעול מתוך שיקול דעת ומחשבה בכל תהליך החיפוש ובדיקת הדירות השונות עד שתמצאו את הדירה המתאימה ביותר עבורכם.

·         מחיר ריאלי לשוק – גם אם מדובר על דירות יוקרה אין זה אומר שכל אחד יכול לעשות כאוות נפשו ולהמציא מחיר מופקע כזה או אחר. לכן, חשוב לבצע סקר שוק בתחום המחירים הנפוצים בקרב דירות יוקרה ולדעת מהו הטווח הסביר של דירות בצפון הישן בתל אביב כאלו.

·         מה כולל מחיר הדירה – יש לבדוק מה כולל מחיר הדירה. בדירות חדשות – האם המחיר כולל מע"מ ובכל מקרה האם קיימת הצמדה של התשלומים לערך כלשהו כמו המדד. כמו כן, בדקו האם מוטלים עליכם מיסים כמו היטל השבחה, מס שבח, מס רכישה ועוד.

·         הגדירו תקציב כספיבדקו האם מחירי הדירות שהוצעו לכם אכן עומדים בתקציב הכספי שהגדרתם. מגוון הדירות גדול למדי והמחירים מגוונים. לכן, מומלץ להגדיר מסגרת תקציבית קשיחה לרכישת הדירה, ולהשתדל שלא לחרוג ממנה. רצוי להיעזר ביועץ משכנתאות שישפוך אור על היכולת שלכם לעמוד בתנאי המשכנתא ביחס למחיר הדירה שברצונכם לרכוש.

·         היעזרו בשירותי עורך דיןמומלץ עוד בטרם הרכישה להיעזר בשירותי עורך דין המתמחה בחוזי מקרקעין. עורך דין מקצועי ומנוסה יידע לשים דגש על סעיפים שונים, אשר יגנו עליכם ועל זכויותיכם. לרוב סעיף העורך דין הוא הראשון עליו מוותרים, או שנעזרים בזה שמציע הקבלן, אך בסופו של דבר, ברגע האמת, הוא החשוב והמשמעותי ביותר בתהליך.

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

אסטרטגיות יעילות לקידום דף נחיתה

בעולם השיווק הדיגיטלי המשתנה ללא הרף, המשמעות של אופטימיזציה לדפי נחיתה חשובה ביותר. בתור המרכיבים המרכזיים של מסעות פרסום שיווקיים,