מזג האוויר באילת

כשאומרים לנו את המילים "חופשה באילת", כולנו מיד חושבים על חופשה חמימה, הכוללת הרבה שמש, ים ואווירה קיצית. אז מה מזג האוויר באילת? מה הפך אותה לכזאת? ומה ממוצעי הלחות בה? כל הפרטים על מזג האוויר באילת, ממש כאן לפניכם.

מזג האוויר באילת

אז אילת ידועה בתור מקום עם מזג אוויר יבש ואקלים חם. מה זה אומר בעצם? כמעט בכל עונות השנה תוכלו להסתובב באילת עם חולצה קצרה וקיצית. היתרון העיקרי שלה הוא בכך שיחד עם האקלים החם השורר בה, אחוזי הלחות יחסית נמוכים מאוד. וזאת לעומת אחוזי הלחות במרכז הארץ בקרבת הים. רובנו רגילים לחוף ים עם שמש ולחות מעיקה. באילת המצב שונה, ואחוזי הלחות נעים בין 25% ל 35% אחוזי לחות בקיץ, 50%-55% בחורף. מה שזה אומר, שגם בקיץ, מזג האוויר הוא כזה שאפשר לשרוד בו ולהיות בחוץ, גם בקיץ, לא בשיא הצהרים.

האם יש גשם באילת?

כמות הגשם באילת ממש לא גבוהה והממוצע עומד על בין 20 ל- 25 מילימטר בשנה. מדובר בכמות מאוד מועט, שמרביתה כמובן בחורף, בחודשים אוקטובר עד מרץ. ועדיין, כבר קרו מקרים שהיו באילת שברי ענן והצפות, בהן במהלך זמן קצר מאוד, ירד גשם רב, שגרם לאנשים רבים להיות מופתעים. שימו לב שהטמפרטורות באילת נוחות עד מאוד, ובמשך חודשי החורף הן נעות בין 17 ל -24 מעלות, דבר שמוסיף כמובן למוניטין של העיר בתור המקום האידאלי לחופשה בימי החורף הקרים.

אז מה ההבדל העיקרי בין מזג האוויר באילת, למזג האוויר במרכז?

מלבד הטמפרטורות הנוחות, והיעדר הגשם, נראה, כפי שכבר אמרנו, שההבדל העיקרי בין השפלה לאילת נוגע לאחוזי הלחות הנמוכים הקיימים באילת. כמובן שאחוזים אלה משפיעים מאוד על מזג האוויר ועל היכולת של אנשים לשהות בחוץ למשך זמן ממושך.

ואיך הקיץ באילת?

כפי שכבר אמרנו, אחוזי הלחות גם בקיץ, באילת, יחסית נמוכים. ועדיין, מאוד מאוד חם באילת בקיץ. כשהטמפרטורות הממוצעות הן סביב ה 40-45 מעלות בשיא הקיץ. זו הסיבה שתיירים רבים מגיעים לבריכות ולים. קשה מאוד לשהות באילת בחודשי הקיץ ללא בריכה או ים צמוד. נכון אמנם שהלחות יחסית נמוכה, אבל זה עדיין לא אומר שמזג האוויר נעים ונוח, בתקופת הקיץ.

לסיכום, מזג האוויר באילת נחשב מאוד נוח, בעיקר בתקופת החורף ולאורך השנה. בעוד בשאר אזורי הארץ יש גשם והכל מאוד סגרירי, או חם ולח. באילת, אם לא מדובר בשיא חודשי הקיץ, מזג האוויר מאוד נוח, ומאפשר ללכת עם חולצה קצרה כמעט בכל שעות היום. המיקום, על חוף ים סוף, העובדה שמדובר באזור הקרוב כבר לאפריקה, הופכים את העיר אילת לעיר בעלת אקלים נוח ומבוקש לחודשי החורף. גם בקיץ נחמד, אבל חם מאוד וכדאי להסתדר על איזו בריכה צמודה.

 

מה היה לנו עד עכשיו?
טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

אסטרטגיות יעילות לקידום דף נחיתה

בעולם השיווק הדיגיטלי המשתנה ללא הרף, המשמעות של אופטימיזציה לדפי נחיתה חשובה ביותר. בתור המרכיבים המרכזיים של מסעות פרסום שיווקיים,